29 Ekim 2015

Bebeğim ve Ben : 38 Hafta 5 Günlük Hamileden Haberler
Herkese kocaman merhaba,

Öncelikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' mız kutlu mutlu olsun. Daha nice nice seneler, daha huzurlu daha güzel bir Türkiye' de kutlamak dileğiyle...

Yazmayalı uzun zaman olmuş. Doğum iznine ayrılınca bloga daha fazla vakit ayırırım sanıyordum ama o iş öyle olmuyormuş :)
Öyle böyle derken 38 + 5 olduk bile. Hamile kalmadan önce kilo alamıyorum diye mızıldanan ben, 60' a dayanmış durumdayım. Uyumak, uyanmak, yatakta dönmek, kalkmak, yürümek, oturmak, oturamamak... Son aya girince hepsi daha bir zorlaşıyormuş. Son ayıma girince hamile olduğumu anladım desem yeridir. Öncesi ne kadar da rahatmış meğer.

Oğluş da sağlıkla büyüyor çok şükür. Bir yandan mideme baskı yapıp reflü sorunuyla annesini karşı karşıya getiriyor, diğer yandan kaburgalarıma baskı yapıp annesinin acı sınırını zorluyor :) Ama tekmelemeleri, dönmeleri yok mu o nasıl güzel bir duygu, anlatılmaz yaşanır dedikleri bu olsa gerek.

Doktora artık haftada 1 gidiyoruz ve her gittiğimde NTS' ye bağlanıp bebiki dinliyoruz. Hala keyfi yerinde ve annesinin karnından çıkmaya pek niyeti yok kendilerinin. Doktorum daha 10 günümüz var, bekleyeceğiz dedi. Bakalım zaman ne gösterecek.

Doğum konusuna gelince yusuf yusuf moda giriyorum zaman zaman. Bazen artık kucağıma alayım istiyorum, bazen de doğurunca benden ayrılacak, oğlumun tekmelemelerini, karnımda dönmelerini hissedemeyeceğim diye üzülüyorum. Çok değişik duygular içindeyim.

Normal mi sezeryan mı şeklindeki ölümcül sorulara hala hayırlısı diyorum çünkü gerçekten ne olacağını bilmiyorum. Doktorum şimdilik normal doğuma engel bir durum olmadığını söylüyor. Pazartesi doğum kanalıma bakıp tosunumu normal doğurup doğuramayacağım hakkında yorum yapacağız.

Bu süre zarfında beni soran herkese çok teşekkür ediyorum. Dualarınıza ve  iyi şans dileklerinize ihtiyacım var.

Bu arada normal doğum, sezeryan doğum, epidural, spinal, genel anestezi... Bir sürü ırt zırt var biliyorsunuz. Doğum yapan minnoş annelerin doğum konusundaki deneyimlerini de öğrenebilirsem çok sevinirim.

Hepinize güzel bir gün diliyorum...
Totik' in annesi :)

10 yorum:

 1. Çok güzel duygulardır mutlaka. Sağlıkla dünyaya gelmesini diliyorum tidyciğim ��:) güzel haberleri bekliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok güzel bir duyguymuş shemellon. Doğum yaptım, bebişko 3 aylık oldu bile. Fırsat bulduğum zaman paylaşıcam hepsini ;)

   Sil
 2. :) Minnak sağlıkla neşeyle gelsin..
  ben genel anesteziyle sezeryan doğurdum. mecburen.. riskli gebelik geçiridğim için. zaman ilaç..acılar geçti gitti. bal 4 olucak yakında... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geç oldu ancak cevap verebildim. Sağlıkla dünyaya geldi bebik, ben de genel anestezi ile doğum yaptım. Güzel dileğiniz için teşekkürler.

   Sil
 3. Ben de heyecanla sizi takip ediyordum nasılsınız ne yapıyorsunuz diye ama galiba bebeğiniz doğdu ? :)) Özlettiniz yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İrem selam,
   Günler o kadar yoğun ki bloga pek vakit ayıramıyorum. Ama en kısa zamanda hepsini paylaşmak istiyorum. Bebeğim doğdu da 3 aylık oldu bile :)
   Sorduğun için teşekkürler ;)

   Sil
 4. Merhaba mes tidyghost yorumlarını merak ediyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Yazmayalı neredeyse 1 yıl olacak. Paylaşacak anlatacak o kadar çok şey var ki! En kısa zamanda dönmek niyetindeyim ama özetleyecek olursak çok zor çok emek isteyen ama dünyanın en güzel şeyi bebek sahibi olmak. Allah isteyen herkese nasip etsin.

   Sil
 5. Yanıtlar
  1. Ha döndüm ha dönücem derken dönemedim bir türlü deeep...

   Sil

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)