27 Temmuz 2015

Deneme Yamulma : 3M 1100 Kulak Tıkacı
Yine bir deneme yamulma postuyla karşınızdayım. Bugünkü konumuz duymak istemediğimiz sesler mevzusu.

Bilgisayar başında çalışıyorum ve seslere karşı biraz fazla duyarlıyım. Çalışırken müzik de dinleyemiyorum, bu başımın ağrımasına sebep oluyor üstüne bir de işe yoğunlaşamıyorum. 


Çalıştığım ortamda beni en rahatsız eden ses klavye sesi. Hele bir de arkamda oturan hatunun klavyeyi yercesine kullanması sinir krizi nedeni oluyordu. Bu sebeple kulaklık arayışına girdim. Bugüne kadar pek çok kulaklık denedim ancak en başarılı bulduğum ve memnun kaldığım kulak tıkacı 3M 1100 kulak tıkacı oldu. Resmen kurtarıcım diyebilirim. Yumuşak bir yapısı var. Kulağınıza uygun hale getirip yerleştiriyorsunuz sonra genleşip kulak içini tamamen kapatıyor. Klavye sesinin yanında konuşma seslerini de hatırı sayılır oranda azaltıyor. Yanıma gelip konuşan arkadaşlarımı rahatça duyabilmek için çıkarma ihtiyacı hissediyorum diyeyim siz anlayın.

Kısacası severek, beğenerek kullanıyorum. Ders çalışırken veya iş yerinde sizi rahatsız eden sesler varsa bu kulak tıkacına bir şans verin derim ben. 

Peki bu tıkacı nereden bulabilirsiniz? Ben iş güvenliği malzemeleri satan bir mağazadan aldım ancak internette pek çok sitede de satışı mevcut. Fiyatı da oldukça uygun. Tek kullanımlık diye geçiyor ancak yapısı çabuk bozulmadığından ben daha uzun süre kullanabildim.

Bugünlük Totik' in annesinden bu kadar.
Bugün güzel bir gün dilemek az kalıyor sanki. Savaşsız, barış içinde, katliamlardan kıyımlardan uzak, sevgi ve anlayış dolu güzel bir dünya diliyorum hepimize...

4 yorum:

 1. alla alla önemli bilgi bak bu yaaa. telefonu titreşimden mi duyuyon pekiiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İş yerimde telefonum hep titreşimde zaten, gözümün gördüğü bir noktada çalınca ışığıyla falan idare ediyorum :D

   Sil
 2. ah gebelikte hassaslaşan burnuma ilave olarak hassas kulak sendromu tek bende değil demek ki:)
  yanımdakinin entera basışında "marsa füze fırlattı gururu" mevcut... kendime ve klayvesine acıyorum elbette:)))
  bende çözümü klasik müzik dinlemekte buldum. enstruman çalan müziklere ağırlık veriyorum :)

  Bu arada kulak tıpaçlarını hijyen şartlarından ötürü tek kullanımlık olduklarını söylüyorlar ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hassas kulak sendromu mu bilmem ama benim gebelikten önce de vardı bu tarz sıkınılarım :) Hijyen konusuna gelince elbette bu ürünleri hijyen koşulları çerçevesinde kullanmak gerekiyor, yapısı bozulmadı diye senelerce kullanmak değildi kastım :D

   Sil

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)