22 Ocak 2015

Evvel Zaman İçinde : Troll BebekSeneyi hatırlamıyorum ama ilkokul çağlarında olduğumuza eminim. Ben öteki tekim ve komşunun 2 çocuğu – biri kız, biri oğlan-  birbirimizin aklına girdik. Neymiş efendim, bakkaldan abur cubur çalacağız. Plan hazır. Dördümüz bakala dalacağız, elimizdeki az miktar parayla sakız alacağız.
3 kişi bakkalı oyalarken 4. kişi tişörtünün altına indirecek artık ne bulduysa. Plan aynen işledi, ne çaldık hatırlamıyorum ama öyle dişe dokunur bi halt da değildi, hırsızlık yaptığımızla kaldık anlayacağınız. Sonra bu komşunun oğlan çocuğu – bizden daha küçüktü  hırsızlığa ortak olduğu halde depar ata ata durumu annelere yetiştirdi. Komşunun çocukları azar işitmedi sanırım ama ben ve öteki tekim eve gitmeye tırstık, komşunun evine sığındık :)

O zamanlar troll bebekler meşhurdu, hatırlayanlarınız vardır belki. Saçını okşa, dileğini tut ve gerçekleşsin. He gülüm he! Biz de çocuk aklı işte getirdik troll bebeği, oturduk dilek diledik. “Allah’ ım ne olur annem babam kızmasın bize.” diye :)

Gün akşam olunca mecbur döndük eve. Ortalıkta fırtına öncesi sessizlik. Hemen koştuk evin küçük odasına, hakkımızda verilecek hükmü bekledik Yusuf Yusuf. Ve beklenen an geldi, babam odaya girdi. Bi tokat bana bi tokat öteki tekime. “Biz sizi böyle mi yetiştirdik” dedi ve çıktı. 

Yer yarılsa da içine girsek! O güne kadar babamız bize bir fiske bile vurmamıştı. Babamızdan ilk ve son dayağımızı da böylece yemiş olduk. Dilekler ne mi oldu? Beş kardeş, utanç ve pişmanlık olarak geri döndü :)

2 yorum:

 1. :)
  bu bebekleri çok severdim hala da görünce severim benim olsun isterim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocukken bizim de olsun isterdim ben de :)

   Sil

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)