25 Aralık 2014

Gelin BuketlerimHerkese Selam,
Evlilik hazırlıklarımla ilgili postlarıma göz atarken gelin buketlerimle ilgili post yazmadığımı fark ettim. Jet hızlıyla yazdım :)

Diğer postlarımda bahsettiğim gibi düğün fotoğraf çekimimiz düğünden 1 hafta önce İstanbul' da olmuştu, düğünümüz ise daha sonra memlekette.
Gelin buketimde canlı çiçekler olsun istiyordum ancak bu durumda İstanbul için ayrı memleket için ayrı buket hazırlatmam gerekiyordu. Düğün hazırlığı yapanlar bilir, gelin çiçekleri pek de ucuz değildir. Bu şekilde bana çok pahalıya mal olacaktı.

Ben de düşündüm taşındım ve canlı gibi görünen yapma çiçeklerle buketimi hazırlatmaya karar verdim. Bu şekilde hem fotoğraflarda göze batmayacak hem de memleketteki düğünde de kullanabilecektim. Sonra biraz daha düşündüm ve onca işimin arasında kendime bir iş daha çıkardım, gelin çiçeğimi kendim hazırlayacaktım :)

Çiçekleri seçmeye maaile gittik, çil yavrusu gibi dağılıp bana buket örnekleri hazırladık. Çiçeğimin ne renk olması gerektiğine karar verememiştim. Bir yanım pembe tonları diyordu, diğer yanım ise bok yeme mor yap :) Ben de ikisini de yapmaya karar verdim. Pembe olanı mora göre biraz daha büyük hazırladım. İkisini de fotoğraf çekimimizde kullandık. Düğünün sonunda da mor olanı bekar hatunlara attım. Pembesi ise bende kaldı. Şimdi evimi süslüyor kendileri :)

İşte gelin buketlerim :)

Pembeli olan;

Morlu olan;


Nasıl olmuş çiçeklerim, beğendiniz mi?

8 yorum:

 1. Benim gelinlikle brilikte kiralıktı :( kaldı tükkanda... benim olsun isterdim hem gelinliğim hem de buketim...
  zaten gelinlik takıntım küçüklükten beri vardır.. hala istiyorum gelinliğim olsun :) vallahi ciddiyim.. arada çıkarıp giyip dolaşayım evde falan.. çok seviyorum... belki bri gün biri sıkılır ay ben saklayamıyorum aslı senin olsun der diye heryerde söylüyorum biliyormusun :))) naapayim.. küçükken de çok istemişim aile dostumuzun kızı doğumgününd egelinlik giymişti bir fotoğraf var herke sgülüyor ben nasıl yere bakmış üzgünüm..hatırlıyorum.. çok çim gitmişti keşke benim de olsa diye... çok tutturmuştum almamışlardı..annem hala derki ya biz niye almadık çok pişmanım der :)
  ay çocukluğuma indim çok uzattım..
  mutlu haftasonlarıııııııııııııııııııııııı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocukluktan içimizde kalanlar uzun süre etkiliyor bizi aslında. Ben gelinliğimi satın aldım, memlekette kaldı öyle. Düğün sonrası da hiç açıp bakmadım. Bence canın gelinlik giymek isteyince çık gelinlikçileri dolaş, evleniyorum gelinlik bakıyorum de. İstediğini giy çıkar ;) Ben de bazen düşünüyorum böyle yapmayı :D

   Sil
  2. düşünmedim mi sanıyorsun :) eşime dedim nişanlı gibi gidelim deneyeyim tadmin olayım yazık satıcılara kandırmış oluruz dedi fazla iyi kalpli kocacığım... en iyisi bir kız aradaş kandırıp yapmak bunu :)

   Sil
  3. Amaaan, 2-3 gelinlik denemekten kimseye zarar gelmez. Sen dediğin gibi bir kız arkadaşınla yap bu işi :)

   Sil
 2. ikisi birbirinden güzel olmuş :) ben de canlı çiçek diye düşünüp sonra iki düğün olunca işi yapma çiçek olayına bağlayıp, sonra abartıp soğuk seramikten yapmıştım çiçeğimi :) blogumda yazmıştım hatta. şimdi blogumda görmek de kendisini komidinin üzerinde aynı güzellikte görmek de çok mutlu ediyor beni

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, beğenmenize çok sevindim. Çiçeklerinize bakmaya geliyorum hemen :)

   Sil
 3. İkisi de çok güzel olmuş. Ellerine sağlık. Trash the dress wedding çekimim için yeni bir buket hazırlamayı düşünüyordum, yazımıma yaptığın yorumu görünce merak ettim doğrusu iyi ki de merak etmişim. Çok başarılı buldum. Gayet iö açıcı bir çiçek buketi olmuş.
  Ellerine fikrine sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, beğenmene çok sevindim. Trash the dress weeding fotoğraf çekimi süpppper fikir. Sen de gelin çiçeğini kendin yapmışsın ancak istersen Trash the dress fotoğraf çekiminde kullanacağın buket için ben de yardımcı olabilirim. Fotoğraf çekiminde her şeyin gönlünce olmasını diliyorum ;)

   Sil

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)