6 Kasım 2014

Şikayetçiyim Hakim Bey : Karaca


Merhabalar herkese,

Evlenmeden önce Karaca' dan yemek takımımızı ve tencere takımımızı almıştık. Bu konuyla ilgili bir hevesle yazdığım "Çeyizimin İlk Parçaları" postunu okumak için tık tık.

Ağustos ayından itibaren tabaklarımın desenlerinde silinmeler başladı. Öyle bir silinme ki tabak kuruyken elimi desenlerin üstünden hafif bastırarak geçirdiğimde siliniyor, anlayın artık siz durumun vehametini!

Bir tabak, 2 tabak derken baktım takımın yarısından çoğu bu şekilde. Gözümü kararttım topladım tabakları ve ismini vermek istemediğim bir AVM deki Karaca şubesine gittim. İsmini vermek istemiyorum çünkü kimsenin ekmeğiyle oynamak istemem.

Toplamda 27 adet olan tabaklarımı teslim ettim.

"Tabakların büyük çoğunluğu sorunluymuş anlaşılan. Takımın hepsini getirin isterseniz tümden değişelim."
"Şimdi bir daha git gel yapmayayım. Ayrıca onları da size getirirsem hiç tabağım kalmayacak."

"Anlıyorum ama onlarda da aynı sorun çıkabilir zamanla."

"Artık onlar silinince getiririm, şimdilik siz bunları değiştirin yeter bana."

Tabakların hepsini vermedim, veremedim çünkü yok misafir takımı, yok günlük yemek takımı diye envai çeşit takım almadım evlenirken. Misafir bizden daha mı kıymetli diye isyeaaan edip tek takım aldım.

Görevli 1 ay içinde fabrikadan dönüş alınır dedi. Böylece tabaklarımı 6 Eylül günü teslim ettim ve 11 Ekim tarihine kadar ne aradım ne de sordum. Hesap edin artık 1 ayı geçmiş oluyor yani. Bu süre zarfında Karaca' dan da hiçbir şekilde dönüş almadım. 11 Ekimde aramamla birlikte kamera şakası başladı. Görüştüğüm beyfendi hafta sonu olduğundan sisteme erişemediklerini söyleyip pazartesi aramamı rica etti. Tamam, normal karşıladım ve kapadım telefonu.

Pazartesiden itibaren 1 hafta boyunca abartısız her gün aradım ve bu 1 hafta boyunca her gün "sistem yok", "bakıp döneyim", "kesin dönerim", "valla dönerim" telkinleriyle oyalandım. Baktık olmayacak 18 Ekim cumartesi günü atlayıp gittik eşimle. Bizimle ilgilenecek görevli, üstüyle konuşurken "Fabrika göndermiş ama tabaklar ortada yok" şeklinde bir cümle fısıldadı. Sonra bunlar ilgileniyormuş gibi oyalanıp bize "Pazartesi kargonuz kesin geliyor, biz de size yönlendiririz." dediler. Yedik mi, yemedik ama yapacak bir şey yok. Peki deyip çıktık. Pazartesi arayan soran oldu mu elbette hayır.


21 Ekim Salı günü dönüş alamayınca ben aradım. Yine "sistem yok", "bilmem ne bey ilgileniyor sizinle bugün yok" derken oldu mu size 24 Ekim! Cuma günü bizimle ilgilenen adama nihayet ulaştım.

"Beyfendi siz benimle dalga mı geçiyorsunuz? Hani pazartesi geliyordu tabaklarım!"

"Fabrikayla yazıştım ben. Fabrika tabakların hepsinin gönderilmesini, müşteri isterse hepsini değiştirebileceğimizi iletti. İsterseniz siz diğer tabakları da getirin hepsini değiştirelim."

Bakar mısınız saçmalığa. Bu soru bana en başta soruldu ve hayır dedim. Şu an niye uğraştırılıyorum ki ben bununla. Tabaklar gelmedi tabi zaman kazanmaya çalışıyorlar diye düşündüm.

"Bakın en baştan sordunuz bana bunu ve hayır dedim. Getirmeyeceğim diğer tabakları. Kaldı ki kargo pazartesi gelecek dediniz bana. Şimdi de fabrikayla yazıştım diyorsunuz. Bu ne şimdi? Benimle dalga geçmeyi bırakın ve sorunlu tabakları değiştirin yeter!"

"Tamam hanımefendi pazartesi ben sizi arayacağım."

"Bakın bilmem ne bey. O tabaklar pazartesi geldi geldi, yoksa pazartesi ben sizi arayıp paramın iade edilmesi için ne yapmam gerektiğini soracağım!"

Barut fıçısı gibi pazartesiyi bekledim. İstedim ki aramasınlar ben de tüm tabakları kafalarına fırlatayım. İlginç bir şekilde arandım pazartesi ve tabaklarımın geldiğini öğrendim. Evet evet gelmiş, ben de şaşırdım :)

Tabakları almak için mağazaya gittik. Gönderilen parçaları kontrol etmem için bana yardımcı olan başka bir görevli gülerek ne dese beğenirsiniz!

"Tabaklarınız çoktan gelmiş ama burada çok fazla fabrikadan gelen parça olduğundan karışmış, bulamamışız. Geçen gün sayımda ortaya çıktı."

Adamın suratına bakakaldım. Ölür müsün öldürür müsün?
Sonuç olarak 6 Eylül tarihinde teslim ettiğim tabaklarımı 29 Ekim' de teslim alabildim.

Sizlere de tavsiyem benim yaşadığım problemi yaşamamak için Karaca' dan uzak durmanız. Bu tavsiyemin nedeni sadece parça değişimi esnasında yaşadığım sorun değil. Ürünü satın alırken defalarca sormama rağmen desenlerin kesinlikle çıkmayacağını, desen çıkmama garantisinin olduğunu söylemelerine rağmen desenlerin silinmesi ve tabakları teslim aldığım adamın desenler silinmesin diye sıvı deterjan kullanmamı öğütlemesi. Böyle bir kandırmaca olamaz!

Benden söylemesi :)

6 yorum:

 1. GECMŞ OLSUN OLUYOR ÖYLE ŞEYLE BENCE HEPSİNİ VERSEYDİNİZ EN AZINDAN 14 KERE 2 AY BEKLEMİŞ OLURDUNUZ AMA NEYSE GÜZEL GÜNLERDE GÜZEL İNSANLARLA GÜZEL GÜNLERİ KUTLAYIN GÜZEL YEMEKLER YİYİN İNŞALLAH

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, hepsini versem daha iyi olurdu tabi ama bu sefer de tabaksiz kalacaktim :) Güzel dileginiz icin cok tesekkur ederim, İnşallah.

   Sil
 2. oyy siniri bi durum..ben de bu ara ebebekle problem yaşıyorum..yakında ben de çıldırıcam haydi bakalım...,
  mutlu haftasonlarııı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen, sana da kolayliklar ve sabir diliyorum. Tüm firmalar mi böyle nedir anlamadim :S Umarim hepimiz icin guzel bir hafta sonu olur.

   Sil
 3. ay bazen böle şannsızlıklar oluyo di mi yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet oluyor maalesef :( Olmasa keşke :D

   Sil

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)