22 Kasım 2014

Deneme Yamulma : Braun Oral-B Ağız Duşu Pro-Care Oxyjet


Herkese kocaman bir merhaba.

Çalışan herkesin pazartesi sendromunu hızlıca atlatmış ve haftanın tadını çıkarmaya başlamış olmasını ümit ediyorum. Dinimiz amin :)

Bundan sonra denediğim ürünleri, olumlu-olumsuz yönleriyle "Deneme Yamulma" başlığıyla yazacağım. Neden yamulma? Ürünler beklentilerimizi karşılayamadığında yamuluyoruz da ondan :)

Bugün sizlere yaklaşık 1 yıldır severek kullandığım Braun Oral-B Ağız Duşundan bahsedeceğim. En baştan belirteyim bu ürün bana PR amacıyla gönderilmedi. Bizzat para verip aldım. Bunu neden mi belirttim? Bazı bloglar PR ürünlerini allayıp pullayıp göklere çıkarıyor. Okuyucuları yanıltıp saçma sapan ürünleri almaya yönlendiriyor. PR ürünü yorumlayan tüm bloglar böyle değil elbette ama ayırmakta zorlanıyor insan. Bu nedenle "Reklam mı acaba?" diye düşünmemeniz için belirttim. Tamamen objektif yorumlarımı paylaşacağım sizlerle. Bundan sonraki ürünler için de geçerlidir bu açıklamam.

Bu girizgahtan sonra ürüne geçelim artık :)Braun Oral-B Ağız duşu mikro kabarcık teknolojisini kullanan bir ürün. Peki nedir bu mikro kabarcık teknolojisi? Bu teknoloji ile hava ve su mikro kabarcıklar şeklinde karıştırılır ve diş eti hastalığına neden olan bakterilerileri ve plağı temizler. Bu üründe 4 adet püskürtücü başlık bulunuyor ve bu başlıklar birbirine karışmasın diye içinden 4 farklı renkte işaretleyici çıkıyor. Bu işaretleyicileri kullanarak kişiye göre başlıkları ayırabiliyorsunuz. Püskürtme başlığı düz ve spiral olmak üzere 2 farklı şekilde püskürtme yapabiliyor. Püskürtme hızını 5 farklı derecede ayarlayabiliyorsunuz.Ağız duşunu diş hekimim bahsetmeden önce duymamıştım. Ürünle ilgili konuşurken çoğu diş hekiminin bu ürünü indirimli alma şansı olduğu ve istersem benim için de istetebileceğini söyledi. Buna rağmen pek de sıcak bakmamıştım açıkçası çünkü düzenli diş ipi kullanıyorum. Ancak eşim diş fırçalarken bile mide bulantısı yaşadığından diş ipi konusunda sıkıntı yaşıyordu. Bu nedenle bir de ağız duşunu kullanalım diye düşündük ve diş hekimimi arayıp ürünü istettim ve tam olarak hatırlamıyorum ama piyasada 180 - 190 tl civarı iken ben 130 TL ye aldım.

Ürünü eşim mide bulantısı yaşamadan severek kullanmaya başladı. Ben de düzenli diş ipi kullanmama rağmen diş ipi öncesinde kullanmaya başladım. Yani önce diş fırçalama, sonra ağız duşu ve en son da diş ipi. Bu kadar psikopatlığa gerek var mı diye sorarsanız, diş eti problemine yatkınlığım olduğundan ve stresli bir işim olduğundan (stres bu problemi tetikleyen bir etken) dikkat etmek zorundayım. Dişlerimi gayet iyi fırçalamama rağmen ağız duşunun diş arasında kalan yemek artıklarını çıkarması süper.

Ben püskürtmeyi genelde düz şekilde kullanıyorum. Su haznesine koyacağım suyu öncesinde biraz ılıtıyorum çünkü soğuk suyla deneyince püskürtme olduğundan diş hassasiyetine neden olabiliyor. Doktorum suyun içine az bir miktar ağız gargarası da ekleyebileceğimi söylemişti ama ben ağız gargarası eklemeyi pek tercih etmedim. Su püskürtme yapıldığından kullanırken sağı solu batırabilirsiniz ama bir süre sonra ürünü kullanmaya alışıyorsunuz ve daha az batırıyorsunuz etrafı :)

Püskürtme çubuğunun üstünde döner püskürtme ile düz püskürtme arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir düğme var. Ama basmalı değil kaydırmalı, anladınız siz onu :) Ürün açıklamasında "Püskürtme düğmesi, döner püskürtme ile düz püskürtme arasında parmak ucunun küçük bir dokunuşuyla kolayca geçiş yapılmasını sağlar" yazıyor ama pek öyle kolayca olmuyor. Biraz zorlanıyorsunuz hatta düz püskürtmeden döner püskürtmeye geçerken bu düğmeye basmaya çalışınca sağı solu batırıyorsunuz. Bu nedenle bu açıklamaya kesinlikle katılmıyorum.


Peki diş ipinin yerini tutar mı bu meret? Diş hekimim diş ipinin yerini tutmayacağını ancak yine de etkili bir diş arası temizliği yapacağını söyledi. Hem ağız duşu hem de diş ipini kullanan biri olarak ben de deneyimledim ve bence de diş ipinin yerini tutmaz. Ancak eşim gibi mide bulantısı yaşıyorsanız, diş telleriniz nedeniyle etkili bir temizlik yapamıyorsanız veya diş ipi kullanmayı eziyet olarak görüyorsanız bu ürünü kullanarak diş sağlığınıza -diş ipi kadar olmasa da- fayda sağlayabilirsiniz.


Diş eti probleminiz varsa ve diş ipi kullandığınız halde sorunun önüne geçemiyorsanız ek olarak ağız duşu kullanıp daha etkili bir temizlik elde edebilirsiniz.

Ürünü internetteki pek çok siteden, teknoloji marketlerden veya üstte de bahsettiğim gibi diş hekiminizin böyle bir indirimi varsa diş hekiminiz aracılığıyla temin edebilirsiniz.


Herkese güzel bir hafta diliyorum...

2 yorum:

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)