15 Ekim 2014

Düğünümüz İçin Seçtiğimiz Müzikler

Evlilik hazırlığı yapan çifleri darlayan bir diğer konudur düğün müzikleri. Girişte ne çalacak aman da ilk dans müziğimiz ne olacak. Olaylar olaylar...

Ben de hazırlık yapan çiftlere yardımcı olmak amaçlı kendi düğünümüzde seçtiğimiz müzikleri yazmak istedim.

Düğünümüzde fotoğraflarımızı içeren güzel bir slayt hazırlamıştık. Slayt müziklerini seçerken mümkün olduğunca soft ve fotoğrafların önüne geçip dikkat dağıtmayacak 2 parça seçtik.

Bebekliğimizden tanıştığımız tarihe kadar geçen sürede ayrı ayrı fotoğraflarımızın görüntülendiği kısımda Marlon Raudette' in New Age isimli parçasını kullandık.


Tanıştığımız tarih ve sonrasını içeren ikimizin fotoğrafları ile başlayıp düğün fotoğrafımızla sonlanan kısım için de Amelie film müziği olan La Valse d'Amelie parçasını kullandık. Bu parçanın sonlarına doğru yükselen temposu slaytta oldukça etkili oldu.Mekana giriş parçamız ise Nil Karaibrahimgil ve tabi ki Ben Ona Resmen Aşığım! Giriş müziklerinin mıy mıy, baygın olmasını sevmiyorum. Bizim enerjimizi yansıtacak şekilde ve sözleri güzel bir parça arıyorduk ve bulduk bence :D
Dans müziği olarak 2 parça belirledik. İlkinde sadece eşim ve ben dans edecektik. İlk dans için Mariah Carey' nin My All parçasını kullandık ancak bu parça biraz fazla uzun. Parçanın ortalarına doğru yavaşlatarak bitirdik parçayı. 
İkinci dans müziğinde ise bizimle beraber sevdiklerimizin ve dans etmek isteyen herkesin de dans etmesini rica ettik ve eşimle beraber çok severek dinlediğimiz Toygar Işıklı' nın parçası olan "Sen Eşittir Ben" i seçtik.


Ne kaldı geriye? Hah! Olmazsa olmaz pasta müziği. Pasta müziğini genelde çiftler hareketli seçer. Biz de öyle yaptık ve Oya-Bora' nın "Sevme Zamanı" adlı parçayı kullandık. Bu parçanın başında Oya' nın bir uzun havası var :) O kısmını kesip şarkının tam başladığı andan itibaren çaldırdık parçayı.

Bizim seçimlerimiz böyleydi. Sizlere bir faydası dokunursa ne mutlu bana. Bu süreçleri yaşayan biri olarak şunu söyleyebilirim ki çiftler yeri geldiğinde bu müzikleri seçmek için bile kavgaya tutuşabiliyor. Yapmayın öyle şeyler. Dans müziğiniz A değil B olsun hiç farketmez. Önemli olan sizin mutluluğunuz. İnanın bana o an o heyecandan çalan müziğin ne olduğunu fark edemeyeceksiniz bile :)

4 yorum:

 1. Toygar Işıklı'nın şarkısını çok çok beğeniyorum..
  seçimler çok güzel

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ya çok güzel parça değil mi :) Seçimleri beğenmene çok sevindim ;)

   Sil
 2. my all şarkısı çok güzelmiş :) mutluluklar dilerim sana :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim ;) Teşekkür ederim güzel dileğin için.

   Sil

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)