9 Nisan 2014

Damatlık Seçimi

Bugünkü postumuz damatlara ve müstakbel eşinin düğünde nasıl bir smokin giyeceğini önemseyen gelin adaylarına geliyor :)

Gelinlik olayı oldukça karışık ama damatlık mevzusunun da gelinlikten aşağı kalır yanı yok. Damatlık deyip geçmemek lazım. Spor kesimi, dar kesimi, 3 düğmelisi, 2 düğmelisi, tek yırtmaçlısı, 2 yırtmaçlısı derken pek çok seçenek çıkabiliyor karşınıza. Tabi bir de renk mevzusu var. Beyaz mı, siyah beyaz mı, sadece siyah mı yoksa daha iddialı bir renk mi :) Papyon mu takmalı kravat mı yoksa fular mı? Cepken giymeli mi giymemeli mi? Bu yoğurdu sarımsaklamalı mı yoksa sarımsaklamamalı mı diye milyonlarca soru akaaar gideeeer :)


Ben beyaz renk içeren damatlıkları pek beğenmiyorum. Yani zevkler değişir ama damada, az sonra sahneye çıkıp şarkı söyleyecekmiş gibi bir hava katıyor sanki :) Neyse ki sevdicek de benle aynı fikirdeydi de kriz yaşanmadı :)

Bizim kadar kolay damatlık seçen çift var mıdır bilmiyorum ama bunda canım eşimin payı oldukça büyük zira kendisi bir karar abidesidir. Karar veremediğin bir şey mi var, söyle karar versin o derece. Ben de aksine "Kararsız Kasım" modundayım :)


Marmara Forum AVM de dolanırken hiç hesapta yokken "hadi benim damatlığı alalım" dedi sevdicek ve 2 mağazada yaptığımız kısa bir turdan sonra bir baktık almışız damatlığı :)

Hangi mağazalara mı baktık? Önce Network' e girdik. Network' un kesimlerini-kalıplarını beğeniyorum. Dar kalıpları oldukça başarılı. Burada bir model beğendik. Sevdiceğe kalsa hemen alacaktık ama ben bir kaç yere daha bakalım deyip kolundan tuttuğum gibi çıkardım Network' ten. Sonra Beymen' e girdik. Burada da 2 model denedi sevdicek. Dar kesim olan cuk oturdu ve bu smokini Network' tekinden daha çok beğendik.  Rengini söylememe gerek yok sanırım, kırmızı deeeermişim :) Sade siyah elbette. Gömlek ise beyaz, düğmeleri siyah, dar kesim. Gömlek az biraz geniş olunca sevdiceğin beden ölçüsünü alıp daraltma yapacaklarını söylediler. Bu kısım biraz canımı sıkmıştı; nasıl olur, orijinali gibi durur mu diye biraz endişelendim ama sonucu görünce endişemin yersiz olduğunu anladım çünkü daraltma işlemi oldukça başarılı yapılmıştı.

Kravat mı papyon mu olayına gelince. Sevdicek "Asla papyon takmam" inadındaydı. Hem kravat hem papyon denedik. Aslına bakarsanız ben de papyon konusunda tereddüt ediyordum ama gördük ki smokinde papyon açık ara öndeymiş. Ayrıca kravat takınca düğüne katılan yakın akrabalardan bariz bir farkı olmayacaktı, damat farklı olmalıydı ;)

Cepken olayınaysa hiç girmedik. Düğünümüz yazın olacağından kullanışsız olur diye düşündük, iyi ki de almamışız. Gömlekle bile darlandı sevdicek :)
Sonuç olarak o sıra Beymen' de kampanya olduğundan smokin, gömlek, kuşak, papyon ve ayakkabıyı 1000 TL ye aldık. Şunu özellikle belirtmeliyim ki Beymen' den çok memnun kaldık. Damatlık bakarken mutlaka uğramalısınız ;)


Bitti mi bitmedi :) Damat yaka çiçeği diye bir şey var. Eşimin yakasına çiçek taktırmam için onu zil zurna sarhoş etmem gerekirdi, gördüğünüz gibi Türkan Şoray kuralları olan bir eşe sahibim :) Bir yaka çiçeği için tüm düğünü sarhoş bir eşi idare etmeye çalışarak mahvedemeyeceğimden böyle bir pislik yapmadım tabi ki dolayısıyla eşim yaka çiçeği takmadı. Kotla da gelse o dünyanın en yakışıklı damadıydı zaten, nema problema :) Yazarın burada gözünden kalpler fışkırıyor :)

Bizim o taraklarda bezimiz olmadı ama deli manyak şirin yaka çiçekleri var :) Misal;


"Yok ya bunlar değil eşi benzeri görülmemiş bir damatlık olmalı" diyorsanız aşağıdaki modeller olabilir derim ben :)

http://www.ekolgelinlik.com/damatlik.html


Bu arada takipçilerime özel hediyelerim için katılım devam ediyor. Katılmak için tık tık ;)

1 yorum:

  1. Modeller güzel ama karar veremedim papyon yerine kravat taksam çok mu anlamsız olur?

    YanıtlaSil

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)