4 Nisan 2014

Biri Benim Ağzıma Terlikle Vursun!

Bazen ağzınızdan çıkan cümleyi havada hoooop diye yakalayıp ağzınıza geri tıkmak istediğiniz anlar vardır ya, işte o anlardan birini yaşadım az önce. İş yerinden bir arkadaşımla aile, hayat, okul mevzularından konuşurken "Baban ne iş yapıyor?" diye çıktı ağzımdan. O an gözleri doldu kızın, "Babam vefat etti" dedi, sonra toparladı anlatmaya devam etti. O kadar üzüldüm ki ne diyeceğimi bilemedim. Ağzımdan cılız bir "Afedersin bilmiyordum, başın sağ olsun." cümlesi çıkabildi sadece.  Bunu hep yapıyorum ben ve çok sinir oluyorum kendime. Artık büyüdüğümüzü, biz büyüdükçe sevdiklerimizin de büyüdüğünü unutuyorum. Oysa daha 24 yaşında gencecik bir kız, yolun çok başında. Ona yol gösterecek babacığının yanında olması gerekmez miydi diye isyan edesim geldi. Sustum ve şükrettim sonra, ne kadar şanslı olduğumu bir kez daha anladım.6 yorum:

 1. Kimse terlikle falan vurmasın. Böyle başımıza gelen olayların her biriyle biraz daha olgunlaşıyor, büyüyoruz. Sen de bunu yaşadıktan sonra daha dikkatli olacaksın. Yoksa başka bir yerde daha kötüleri de başımıza gelebilir. Biz böyle büyüyoruz. İnsanlık işte. Doğuyoruz büyüyoruz sonra küçülüp toprak oluyoruz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben bunu döne döne yaptığım için pek olgunlaşamıyorum aslında :(

   Sil
 2. Herkesin başına gelebilecek bir şey bu, lütfen üzülme.
  Yıllar önce ben de , ailesini depremde kaybetmiş birine, anne ve babasını sormuştum. "Anne ve babamı depremde kaybettim" dediğinde küçüldüm küçüldüm ama yine de sığamadım hiçbiryere.
  Nasıl kötü hissetmiştim kendimi hala hatırlarım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen, çok çok kötü hissettiriyor bu durum.

   Sil
 3. Yakın zamanda bende yaşadım böyle bi durum. Ağzıma 5 e 10 kalasla vursalar da o güzel insan o anı unutsa. Dedim ama çare yok. Hep temkinli olmak gerek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet dediğin gibi temkinli olmak gerek ama olan oldu bir kere :S

   Sil

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)