29 Mart 2014

Nikah Şekeri Sorunsalı

Herkese kocccaman bir merhabaaaa:)

Bugünkü postumuz düğün hazırlığı yapan gelinlerimize geliyor, malum erkekler böyle detaylarla pek ilgilenmiyor. Gerçi ben sevdiceğe "bu mu olsun yoksa bu mu, böyle mi olsun şöyle mi?" diye bayağı eziyet etmiştim o ayrı :)

Bu minik itiraftan sonra konumuza dönersek, aslında nikah şekerimi ben yapmak istiyordum. Ben yapmak istiyordum diyorum ama bu karar kardeş, abla, anne üçlüsünü de kapsıyordu elbette nıhahahahaha. Bu sebeple nikah şekeri modellerine bakarken daha çok yapabileceğimiz türden modellere baktım. Hazırlık yapanlar bilir, düğün oldukça masraflı olduğundan nikah şekeri seçerken fiyat konusu da önemliydi benim için.

Örnek olarak not ettiklerim şöyleydi;Aşağıdakiler sevgili Begüm' ün sayfasından bulduğum örneklerBonbonelle' nin aşağıdaki tasarımını da çok beğenmiştim.


Bunları nereden bulduğumu hatırlamıyorum :(Bizim ise fiyat, yapılabilirlik ve görünüş açısından en beğendiğimiz model aşağıdaki ikisi oldu.


Bu iki seçenek arasından ise soldaki mor nazar boncukluyu tercih ettik. Ettik etmesine de bunu nasıl yaparız diye kara kara düşünmeye başladık. Malzemeleri bulsak bulsak Eminönü' nde buluruz diye bir hafta sonu Eminönü' ne gittik ama mor nazar boncuğu ve üstteki mor motifi maalesef bulamadık. Kumaşı ise Eminönü' nde çuvalcıların bulunduğu yerde bulabileceğimi söylediler ama ben gidene kadar çoktan kapanmıştı. Böylece elimiz boş eve döndük. Bu arada düğüne az bir süre kalmıştı ve daha yapılacak çok iş vardı. Bu nikah şekerini ben yapmaya kalkıp bir de beceremezsem koparacağım kıyameti düşünüp vazgeçtim :)

Son çare olarak takip ettiğim Yeni Mutluluklar blogunun sevgili sahibesine mail atıp sordum. Buradan da olumsuz cevap alırsam bu modelden vazgeçip nikah şekeri yapan bir yere başka bir model için sipariş verecektim. Ancak sevgili Nuran bana maille hızlıca dönüş yaptı. Daha önce buna benzer bir model yapmadığını ama araştırıp döneceğini söyledi ve yine kısa süre içinde döndü. Adet başına verdiği fiyat ise oldukça uygundu. Nikah şekeri yapım aşamasındaki tüm isteklerime-sorularıma sabırla ve nazikçe cevap verdi. Tüm siparişi almadan önce bana bir numune göndererek ürünü canlı görmemi sağladı ve düğünüme az bir zaman kalmasına rağmen ürünleri yetiştirdi. Buradan bir kez daha teşekkür ediyorum kendisine. O benim gibi ince eleyip sık dokuyan biriyle çalıştığı için mutlu oldu mu bilmiyorum ama ben onunla çalıştığım için çok mutlu oldum. Gönül rahatlığıyla herkese tavsiye edebilirim.

Son olarak siz nikah şekerine yazılacak yazının, yazı tipi için kafa patlatır mısınız bilmiyorum ama ben patlatmıştım. Beğendiğim yazı tipleri aşağıdaki gibi. Biz Monotype Corsiva' yı tercih ettik. Size de yardımcı olur belki ;)

Gelin & Damat Vivaldi
Gelin & Damat - Sylfaen
Gelin & Damat - Pristina
Gelin & Damat - Poor Richard
Gelin & Damat - Monotype Corsiva
Gelin & Damat - Freestyle Script

Bu arada takipçilerime özel hediyelerim için katılım devam ediyor. Henüz katılmadıysanız tık tık.

6 yorum:

 1. Ben de nişanım için misafir hediyelerini kendim hazırlamıştım. İlk fotoğraftaki bisikletli modeli seçmiştim . Ama kavanozlu modellerde de aklım kalmıştı açıkçası :)
  Düğün sürecinde o kadar çok şeye para harcıyoruz ki böyle minik ayrıntılardan kar etmek kesinlikle mantıklı, ayrıca benim gibi zor beğenenler için de her ayrıntısını didikleme şansınız oluyor kendi elinizle yaptığınızda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet her seyden once kendi emegin oldugu icin daha ozel oluyor bence ama benim yapma firsatim olmadi. Yapilamayacak seyler de degiller zaten yeter ki zamanın ve azıcık becerin olsun:)

   Sil
 2. ben de nişanımda kavanozlardan hazırlamıştım..kavanozları mecidiyeköyden almıştım..etiketlerine varıncaya kadar kendim hazırlamıştım..kendin yapmak istiyorsan yap derim çünkü bunu ben yaptım demek çok güzel bir duygu:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canim benim dugunum coktan oldu:) Yapmak istedim ama yapacak vaktim olmadi benim.

   Sil
 3. Yani bu post benim için :) Güzel bir post olmus canım emeğine sağlık..

  YanıtlaSil

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)