3 Şubat 2014

Evlilik Hazırlıkları: Küçük Ev Aletleri

Selamlar tekrar :)

Bu postta bahsedeceğim elektronik eşyaları Mayıs 2013' te, anneler günü indiriminde Koçtaş' tan almıştım, o dönem evlilik hazırlığı koşturmasından yazamamıştım. Ürünleri yaklaşık 6 aydır kullanıyorum bu sebeple daha iyi yorum yapabilirim sanırım:)

Rowenta CV4212 Saç Kurutma Makinesi
Saç kurutma makinemden memnunum, çok bir beklentim de yoktu açıkçası, saçımı kurutsun yeter :) Fön için kullanmadığımdan Watt ına dikkat edip aldım sadece o kadar. Bu saç kurutma makinesini 62,90 TL ye almıştık.Arzum AR656 Prosteam Ütü
Başka marka ütülere de baktım ama annem genelde Arzum marka ütüler kullanıp memnun kalmış biri olarak Arzum almamı önerdi. Ben de annemin önerisine kulak verdim. Şimdilik memnunum, bi sıkıntı çıkarmadı çok şükür :) 

Arzum' un bu ürünü seramik tabanlı ve dikey ütüleme özelliğine sahip. Buhar çıkışı oldukça iyi, gücü 2400W, fiyatı ise 79,90 TL idi biz aldığımızda.Arzum Ironmix Blender Seti
Açıkçası bu setten çok daha güzel ve güçlü blender setleri gördüm ama fiyatları Arzum' un blender setinin en az 2 katı durumdaydı. Bana göre çoğu blender seti tasarımı nedeniyle pahalı ve çoğumuzun blender setini açık açık sergileyeceği bir yeri olmuyor maalesef mutfağında. Alıp mutfak dolabına hapsedeceğim bir ürüne ise sırf tasarımı nedeniyle fazla para vermek istemedim. Bu sebeple işimi görsün ve kaliteli olsun mantığıyla Arzum' un blender setini aldım. Bu ürünü de yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Setin tüm parçalarını kullandım ve oldukça memnunum. Fiyatı 79,90 TL idi.Fantom İkoncan TR 8500 Hepa Filtreli Elektrikli Süpürge
Bu ürünü 127 TL ye almıştık. Sayabileceğim tek olumlu özelliği hafif olması. Bazı süpürgeleri çekersin bi nazlanır gelmez ya bu öyle değil nereye gitsem hemen dibimde bitiyor. Süpüreceğim yerlere benden önce gidiyor bile diyebilirim, öyle tez canlı bir sübirge kendileri:) Hatta yerleri süpürürken ayağıma çarpıp beni korkutmuşluğu çoktur. 

Olumsuz özelliklerinin ilki sert plastik olan ve birbirlerinin içine geçen saplarının inatla ayrılması. Ben evi genelde tek elle süpürürüm ama bu sapla pek mümkün olmuyor, çat diye ayrılıveriyorlar. Bu durumda iki elle sıkı sıkı tutmak gerekiyor bu da oldukça yorucu oluyor benim için. Bu olumsuz özellik benim makinemle alakalıdır belki bilemiyorum, ilk fırsatta servise göndermeyi düşünüyorum.

Bir diğer kötü özelliği ise makinenin çalışma ayarının tek olması. Normalde max, min, orta şeklinde ayarlanır bu meretler. Ama bu tek derecede çalışıyor ve ben bu özelliğini alırken fark etmemiştim :(

Son olarak oldukça kalitesiz malzemeden yapıldığını düşünüyorum çünkü neresini tutsam elimde kalıyor. Üşengeçlik etmeyeyim de servisi bir arayayım ben iyisi mi :)

Sonuç olarak bu süpürgeyi her kullandığımda Allah' ım ne günah işledim de bana bu süpürgeyi aldırdın diye isyeaaan ediyorum. Süpürgeyi kullanan anne ve kardeş de aynı şekilde süpürgemden tiksindiklerini dile getirdiler :) Kendisi evimin en zayıf halkası, üvey evladı, en sinir olduğum eşya olarak takılıyor şu aralar. Eşyalara sinir olan bir bünyeye sahibim, evet :)


Herkese musmutlu bir hafta diliyorum...3 yorum:

 1. Sanada mutlu haftalar canım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah, şu pazartesi sendromunu bi atlatirsak:)

   Sil
 2. Fanatom ürünlerini ankarada nerede bulabiliriz?

  YanıtlaSil

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)