16 Mayıs 2013

Gelin Ayakkabım

Bence gelinlik kadar önemli bir konudur gelin ayakkabısı. Ben sürekli spor ayakkabı ve babet giyen tiplerdenim. Ömrüm boyunca maksimum 5 defa topuklu ayakkabı giymişimdir onlar da tam anlamıyla işkenceydi. Bütün gün ayakta olup, oradan oraya koşuşturacağımızdan rahat bir ayakkabı bulmam gerektiğinin farkındaydım ama nasıl? Kısa süreli 5 defa topuklu ayakkabı deneyimiyle nasıl anlayacaktım ayakkabının rahat olduğunu, bana sorarsan topuklu ayakkabıların hepsi rahatsızdır :)

Tam da bu noktada imdadıma iş yerimdeki arkadaşlarım yetişti. Hemen her gün topuklu ayakkabı giyen arkadaşlardan tüyolar aldım. Şöyle ki;

- Platform ayakkabı benim için daha iyi olurmuş, böylelikle 12 cm topuklu bir ayakkabının yüksekliğini 7-8 cm' e indirebilirmişim.
- Ayakkabının topuğu çok ince olmamalıymış.
- Tamamen kapalı ayakkabılar yerine parmak ucu açık ayakkabılar daha rahat oluyormuş ancak parmak ucundaki açıklık çok fazla olmamalıymış yoksa parmaklarımı kesebilirmiş.
- Ayakkabının bileğimi saracak şekilde çapraz bir bağı olursa ayakkabı ayağıma daha rahat otururmuş ve ayakkabının halayın ortasında ayağımda çıkma riski olmazmış :)

Bu tüyoların hepsini not ettim tabi. Bir de gelinlikçim 10cm topuktan düşük alma demişti, onu da kriterlerime ekledim.

Başka bir iş nedeniyle yolum Nişantaşı' na düşmüştü. Dönüşte bir kaç ayakkabı dükkanına girip ayakkabı baktım. Girdiğim her mağazadaki ayakkabılar bir önceki mağazadakilere benziyordu. Döne döne aynı mağazaya mı giriyorum ben acaba diye işkillenmedim değil :)

Ayakkabıların hiçbiri arkadaşlarımın kriterlerine uymuyordu. Uyanlar da çok taşlı, abartılı, çirkin şeylerdi. Beni az çok tanıdıysanız sade ve şık bir şey aradığımı tahmin etmişsinizdir.

Bir ara dolgu topuk mu alsam diye düşünüp dolgu topuklara baktım ama dolgu topuğun kaba görüntüsünü gizlemek için topuğu parlak taşlarla kapatmışlar her yerde. O taşları gördükçe bana soldan soldan geldiler, ben de dolgu topuktan vazgeçtim :)

Nişantaşı olayı benim için hüsranla sonuçlandı anlayacağınız. Şirketten bir arkadaşım Bakırköy Tınaztepe Çarşı' sına gitmemi önerdi. Gelinlik provalarım yaklaştığından vaktim de yoktu, ilk fırsatta Nişanlım ve kardeşimle Bakırköy' e gittik. Tınaztepe Çarşı' sı, Bakırköy meydanın hemen girişinde, sağda kalıyor. Çarşının alt katında bir sürü ayakkabıcı var. Çarşının arka kapısından girip bütün ayakkabıcılara baktık, Nişantaşı'nda ki modellerin aynıları beni bekliyordu burada da. 

Tam ümidimi kesmişken çarşının sonunda bir dükkana girdik. Adı De Nil :) Burada kriterlerime uyan, sade ve şık bir model gördüm. Bir telaş denedim ayakkabıyı. Tam istediğim gibiydi. Ayakkabı çok yumuşak ve rahattı. Topuğu 11 cm. Bakın bakalım beğenecek misiniz?

Ayakkabının fiyatı 75 TL, ayağımın kaymaması için her ihtimale karşı bir de kaydırmaz aldım. Kaydırmazın fiyatı ise 5 TL.

Bu ayakkabının siyah, gri ve toz pembe renkleri de vardı. Aklım siyahında kalmadı değil :)

Gelin ayakkabısı mevzusunu da böylece halledip mutlu mutlu ayrıldık Bakırköy' den :)

16 yorum:

 1. çok sade ve zevkli bir model güle güle giy.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Begenmene sevindim ebru, güzel dilegin icin çok tesekkur ederim :)

   Sil
 2. çok güzel canımm çok beğendimm güle güle giy :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canim, inşallah:)

   Sil
 3. Çok ama çok beğendim:) Nişantaşı gerçekten bu yerin merkezi..Güle güle giyesin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Begenmene sevindim canim.Ben de nisantasi gelin ayakkabisinin merkezi diye dusunuyordum ama ayakkabiyi bakirkoyden alinca merkezim degisti:)

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Begenmene çok sevindim canim, daha güzelleri senin olsun İnsallah;)

   Sil
 5. çok hoş seçim.güle güle giy canım..bende bi an önce alsam iyi olacak:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkur ederim canim.gelinlik provam nedeniyle aldim ben de yoksa dugunume daha var. Istanbul daysan ve bakirkoy e yakinsan bi ugra derim ;)

   Sil
 6. düğününde güle güle giy inşallh çok hoş :)

  YanıtlaSil
 7. Harika ayakkabılar güle güle giy.bayıldım
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım, inşallah :)

   Sil

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)