28 Mayıs 2013

Akdeniz


Oyunun Künyesi
Yönetmen : Nesrin Kazankaya
Oyuncular: Gamze İpek, Başak Meşe, Erdinç Anaz, Emre Çakman, Volkan Aktan, Linda Çandır, Zeynep Özden, Selin Sevdar, Gökçe Burcu Zümrüt

Oyunun Konusu
Maria ve Sophia adlı iki kız kardeş, portakal bahçesinde portakal toplarken bir anda kendilerini Akdeniz Ülkelerinde gezintiye çıkmış halde bulurlar. Bu gezinti, her ülkenin kendi dilinde şarkılar içeren kimi zaman duygusal kimi zaman eğlenceli bir gezintidir.

Oyunun Seansları
1 Haziran 2013,  20:00
2 Haziran 2013, 16:30

Sahne
Tiyatro Pera
Sıraselviler Cd. No: 26 Taksim / İSTANBUL
Tel: 0212 245 44 60

Bu oyunu geçen yıl izlemiştim. Geçenlerde afişini görünce tekrar gidip izleyesim geldi. Oyun müzikal tarzda. Aslında müzikal oyunları pek sevmem ama bu oyun bambaşkaydı. Söylenen şarkılar sizi öyle bir içine çekiyor ki kendinizi bir ağıt eşliğinde ağlarken veya bir aşk şarkısıyla gülümserken bulabiliyorsunuz. Kısacası şarkıların duygularını seyirciye ustalıkla geçiren bir ekiple oyun tadından yenmez olmuş.

Geçen sene portakal bahçesinde düş gören kızı canlandıran oyuncu Dilşah Demir idi. Oldukça başarılı bir oyuncu, komedi için yaratılmış desem yeridir ama bu seneki kadroda göremedim.Aklımda kalan diğer oyuncu ise Gamze İpek. Hangi ülkeye aitti şu an hatırlayamadım, bebeğini kaybeden bir annenin ağıdını okudu. Hem kendi ağladı hem bizi ağlattı. Çav Bella şarkısı öncesinde okuduğu şiir ise oldukça etkileyiciydi, okuyanın payı yadsınamaz elbette. Gamze İpek bu seneki kadroda da var, oldukça sevindirici.Neyse efendim, gidiniz izleyiniz. Pişman olmayacaksınız ;)

2 yorum:

  1. Nesrin Kazankaya'yı çok beğenirim, uzun zaman oldu Tiyatroya gitmeyeli onu hatırladım yaznı görünce evlilik hazırlıklarına ve hayat koşturmacasına daldık gidiyoruz valla :)
    evleniyorumm.blogspot.com

    YanıtlaSil
  2. Aynen canim. Bak haber verdim, istanbuldaysan bu firsati degerlendirebilirsin;)

    YanıtlaSil

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)