25 Mart 2013

Çeyiz Hazırlıkları: Sarev

Malum, çeyiz hazırlıklarına devam. Bu ganimetleri Eminönü, Kürkçü Han' daki Aslıev mağazasından aldık.

Nevresim takımı kadro açıklarını kapatmak için nevresim takımı arayışım sürüyordu. Sade bir nevresim takımı ararken Sarev' in "Nina" pamuk saten nevresim takımını gördüm. Bu takımın normal fiyatı 200 TL civarındaydı sanırım, biz 160 TL' ye aldık.
Bu takımın içinde 1 adet nevresim, 1 adet çarşaf ve 4 adet yastık kılıfı var. Yastık kılıflarının 2' si kullanım 2' si süs için.


Bu çeyiz denen olayda uyku seti de olması gerekiyormuş J Yine Sarev' in uyku setlerine baktık ancak bu uyku seti denen meretlerin sade desenli yapılanı yok mu anlamadım. Hangisine baktıysam ya çok alakasız renkli ya da aşırı desenliydi. Ben aşağıdaki 2 model arasında kaldım. Zaten çok fazla seçeneğim de yoktu.

İlk görselde ki uyku setinin adı "Endless Tree", rengi bazı görsellerde kırmızı bazılarında ise pembe görünüyor. Gerçek rengini bilen beri gelsin. Mor olanın ki ise "Wallpaper".

Katalogdan beğendiğim modelleri gösterince "Endless Tree" modelinin ellerinde olmadığını söylediler, dolayısıyla "Wallpaper" ı aldım. Bu uyku setinin fiyatı -yanlış hatırlamıyorsam- 285 TL idi, biz 200 TL' ye aldık.

Uyku setinin içinde 1 adet yorgan, 1 adet yorgan koruyucu, 1 adet çarşaf, 4 adet yastık kılıfı ve 1 adet baza eteği var.

Bu arada "Wallpaper" ı aldım ama aklım da "Endless Tree" modelinde kaldı, "Endless Tree" geldiğinde gidip değiştirsem mi acaba diye. Daha iç açıcı görünüyor çünkü. Siz ne dersiniz, hangisi daha güzel sizce?

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar J

13 yorum:

 1. canım bence Endless Tree gelince onunla değiştir. model olarak çok iç açıcı duruyor. Yatak odası için aşırı canlı da değil ve ayrıca koyu renk nevresim veya uyku setlerinden oldum olası korkmuşumdur ne kadar kaliteli olursa olsun rengi solar diye. Ben de krem üzerine yeşil yapraklı bir model beğenmiştim uyku setimi

  YanıtlaSil
 2. Canım Eminönü alışveriş için benimde uğrak yerlerimden, takımlar çok güzel görünüyo, fiyatlarıda piyasaya göre gayet iyiymiş, güle güle kullan hepsini :))

  YanıtlaSil
 3. @saadet-i müstesna: Uyku seti bakarken bizimle ilgilenen adam "Renginde solma olmaz." dedi ama dediğin gibi Endless Tree daha iç açıcı görünüyor. Yorumun için teşekkürler :)

  @gun koseoglu: Yorumun için teşekkürler canım, inşallah güle güle kullanırız. Fiyatlar konusunda benim bilgim yoktu, aldıktan sonra biraz araştırdım, nispeten uyguna almışız.

  YanıtlaSil
 4. güzel günlerde kullan canım..aslıevin sitesine girip şöyle bi bakındımda yatak örtüleri hoşuma gitti, sade düz..o tarafa gidersem bende uğrarım kesin..

  YanıtlaSil
 5. @ilkmuh: İnşallah canım, teşekkür ederim. Evet bakabilirsin, almak istersen pazarlık yap mutlaka, indirim yapıyorlar çünkü ;)

  YanıtlaSil
 6. canımm walpaper'dan ben de aldım ve çok beğeniyorum bence kesinlikle iyi yapmışsın almakla :)) güle güle kullan hepsini :)

  YanıtlaSil
 7. @BOŞNAK KIZI: Mor olunca senin için karşı konulmaz oldu sanırım :) Teşekkür ederim tatlım, İnşallah

  YanıtlaSil
 8. Benim oyum da endless tree den yana.
  Mor rengini severim ama burda biraz boğucu kullanılmış.

  Bu arada sana bi konuda danışmak istiyorumda acaba bana mail adresinle ulaşabilir misin?
  sevgili.mustakbel.esim@gmail.com

  Çok teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 9. @Müstakbel Eşim: Evet ya, bana da biraz boğucu geldi. Henüz karar vermedim, bakalım değiştiririm belki tatlım. Yorumun için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 10. Ben nevresim takımlarını çok seviyorum.Güle güle kullan canım.Hepsi güzel görünüyor

  YanıtlaSil
 11. @Büşra Kahveci: Teşekkür ederim tatlım, inşallah. Nevresim takımı bakmaya başlayınca bağımlılık yapıyor, ben de bunu anladım bu süreçte :)

  YanıtlaSil
 12. ziyarete geldim nasılsın canım.
  çok güzeller hadi hayırlısı:)

  YanıtlaSil
 13. @bir kase lezzet: Hoş geldin tatlım, iyiyim :) Beğenmene sevindim, İnşallah

  YanıtlaSil

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)