10 Ocak 2013

Çeyizimin İlk Parçaları

Bir süredir yemek takımı, tencere takımı ve çatal kaşık bıçak takımı araştırmaları içindeydim. Araştırma esnasında bilinen pek çok yere baktım. Porland, Jumbo, Bernardo, Karaca, Hisar, Kütahya, Emsan...vs. Hangisi daha kaliteli, daha güzel, daha kullanışlı? Paslanır mı, kırılır mı, deseni çıkar mı? mı mı mı? Aklımda dolanan bütün bu soru işaretleri arasında kararımı verdim ve çeyizimin ilk parçalarını geçen ay - nihayet - aldım. Allah' ım hep güzel günlerde kullanmayı nasip eder umarım. Bu arada postu biraz gecikti ama olsun J

Yemek takımımı sade ve şık istiyordum, gönlüme göre de oldu. Ayrıca ben misafirlik takım, günlük takım şeklinde bir sürü tabak almak niyetinde de değildim. Aldığım takımı hem kendim için hem de misafirlerim için kullanacağım. Misafir bizden daha mı değerli ayol, 3 günlük dünya içimde kalmasın kullanayım diymi ama J 

Yemek takımı, tencere takımı ve çatal kaşık bıçak takımının hepsini Karaca' dan aldım. Hepsi peşin toplam 1.915 TL. 

Yemek takımımın adı "Karat Platin", 84 parça. Fine Bone, Monalisa koleksiyonundan. 


Tencere takımım adı "Sahra", 22 parça.


Çatal kaşık bıçak takımım ise 91 parça ama adını bulamadım. Onu da sade aldım ki her takımın yanına uysun J 

Yemek yiyebilmek için her şey hazır ama yemek yapmayı bilen yok, bir de onu öğrenirsem süper olacak J

19 yorum:

 1. ben de dün bernardo dan bi yemek takımına vuruldum resmen.. ama fiyatı 2650 tl oldugu için ve sadece yemek takımı oldugu için biraz tereddüt ettim..
  çok güzelmiş takımların. iyi günlerde kullanın inş:)

  YanıtlaSil
 2. çok zarif canım yemek takımın çok beğendimm hepsini de çok uyguna almışsın güzel günlerde kullan :))

  YanıtlaSil
 3. Prettyinpink bride; Ben de Bernardo' da bir takım beğenmiştim ama dediğin gibi fiyatı biraz yüksek gelmişti. Güzel dileğin için teşekkür ederim, inşallah :)

  BOŞNAK KIZI; Beğenmene sevindim canım, güzel dileğin için teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 4. çok zarif canım, güle güle kullanın :)

  YanıtlaSil
 5. Merhaba kardeşim karaca dan yemek takımı ve tencere tava çatal kaşık ne varsa topluca aldı. Yemek takımı 6 ay geçmeden heme hemen hepsinde desenlerinde soyulmalar oldu. Karaca ya götürdük ordaki bayan tüm parçalar üretim hatası olmaaz vs bişeyler söyledi. Kargoda kırılabilir dedi. 2-3 parça olsa neyse ama bu kadar çok parça nasıl gönderelim falan diye bi dolu tantana yaptı. Parçalar gitti haber gelmedi. Hayırlı olsun ama bunu söylemeden geçemedim canım :( İnşallah sen de aynı sorun yaşanmaz.

  YanıtlaSil
 6. gelinyolu; teşekkür ederim :)

  Ebru Bayrak; Canım kardeşinin mağduriyetine üzüldüm, tez zamanda yenisiyle değiştirirler umarım. Aynı problemi yaşamamayı ümit ediyorum. Hayırlısı olsun ne diyelim :)

  YanıtlaSil
 7. çok güzel :))
  güle güle kullan canım........

  YanıtlaSil
 8. Gurme Şirine; teşekkür ederim canım, inşallah :)

  YanıtlaSil
 9. Bu takım da güzelmiş cidden :) Çatal bıçak takımı bir takım daha almayı düşünüyorum ben ama yaa, çatal bıçak lazım sanki nbiliyim :)

  YanıtlaSil
 10. Paris in Me; takımı beğenmene sevindim. Ben çatal-bıçak-kaşık takımımı da tek aldım. Onu da hem kendim için hem de misafir için kullanmayı düşünüyorum açıkçası.

  YanıtlaSil
 11. Öncelikle hepsini güle güle, iyi günlerde kullan :) Ben de evlilik hazırlığı içindeyim, tatlı ve heyecanlı bir hazırlık :) Ben yemek takımımı Bernardo'dan aldım. Sen de çok güzel bir seçim yapmışsın. Benim bloguma da beklerim :)
  http://edawedding.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 12. Hepsi çok şık ve çok kibar görünüyor
  İnşallah güle güle kullanırsın
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 13. Eda Dolu; güzel dileklerin için çok teşekkür ederim. Bernardo' daki takımlar da çok güzeldi, sen de iyi ve güzel günlerde kullanırsın inşallah. Evlilik hazırlığı konusunda mümkün olduğunca bilgilerimi paylaşmaya çalışıyorum. Bu konuda senin de bol bol postlarını bekliyorum. Bloguna ilk fırsatta geleceğim ;)

  nilay; beğenmene çok sevindim, çok teşekkür ederim. İnşallah diyorum ben de :)

  YanıtlaSil
 14. aldıklarınız gerçekten çok güzeller yemek takımınızı özellikle çok beğendimm güle güle kullanmanız dileğimle :)

  YanıtlaSil
 15. @vildangücüm; beğenmene çok sevindim, yemek takımımı aldığım kampanya Karaca' da devam ediyor. İstersen bir bak :)

  YanıtlaSil
 16. çok güzeller güle güle kullanmanız dileğiyle :)

  YanıtlaSil
 17. @cookie monster: güzel dileğin için teşekkür ederim, inşallah :)

  YanıtlaSil
 18. yemek takimin cok hosuma gitti canim güle güle kullan. karacadan aslinda hoslanmam ama bu aralar cok güzel takimlar var :)

  YanıtlaSil

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)