26 Aralık 2012

Gelinlik Randevularım : Episode 2

Geçen hafta sonu, İstanbul’un kıyamet gibi soğuğuna rağmen yine gelinlik baktım, gelinlik bakma konusundaki azmim gözlerinizi yaşartmıştır sanırım J

Cumartesi ilk durağım yine Hüsniye Moda oldu. Denemek istediğim Selen GHA-15 modeli şubeye gelmiş. Detaylarını Gelinlik Randevularım : Episode 1 de anlatmıştım. Neyse efendim gelinliği ilk giyen ben oldum ve bu modeli beğendim. Değerlendirilecekler arasına ekledim J

İkinci durağım Weddies Nişantaşı şubesi oldu. İçerisi sıcacıktı İstanbul soğuğunda cennete düştüm sandım J Benimle ilgilenecek arkadaşa daha önceden belirlediğim modellerin numaralarını ilettim ancak sadece 2 si vardı ellerinde. Burada 6-7 tane gelinlik denedim sanıyorum. İşleyiş şöyle; gelinlikler yurtdışından getirtildiğinden denediğiniz gelinliği alıyorsunuz, tabi sizden önce kaç kişi denedi kim bilir. Bu fikir hoşuma gitmedi. Ayrıca bedenler büyük, bedenime olması için gelinlik üzerinde tadilat yapılacak. Hadi 36 beden gelinliği 34’ e uydurmak neyse de 39 bedeni 34’e uydurmak bana pek mantıklı gelmedi. Gelinlikler ithal olduğu için fiyatlar değişiyor. Ancak diğer yerlerin aksine burada duvak, kese, saç aksesuarı ve ayakkabı hediye olarak veriliyor. Bu açıdan baktığınızda gayet iyi aslında. Ayrıca fotoğraf çekimine de izin veriyorlar.

Denediğim gelinliklerden biri Sincerity 3609. Duruşu fena değildi.


Denediğim bir diğer gelinlik Justin Alexander 8483. Bu model denediklerim arasında en beğendiğim oldu ama ellerinde sadece 1 tane vardı, satılırsa yenisini sipariş edemiyorlarmış. Kapanın elinde kalıyor yani J


Bir diğeri Jasmine T 388. Bu gelinliğin üstündeki çiçekler ipekten yapılmış, gayet güzel duruyorlardı ama biraz ağır bir gelinlikti.

Son randevum ise Aysira Nişantaşı şubesindeydi. Burada da beğendiğim model numaralarını ilettim ilgili arkadaşa ve hepsini deneme şansım oldu. Kataloglarındaki gelinliklerin çoğu var ellerinde ve benim denediğim gelinliklerin hepsi 36 bedendi. Bu açıdan kendimi şanslı hissettim çünkü şimdiye kadar denediğim gelinlikler ya 38 ya 39 bedendi. İşleyiş şöyle; Gelinliği beğeniyorsunuz, bedeninize uygun olanı stoklarından getirtiliyor. Gelinlik üzerinde istediğiniz düzenlemeleri yapıyorlar. Burada duvakları da ekstra ücretlendiriyorlar. Gelin buketi, saç aksesuarı ve kese hediye ediliyor. Sene sonu nedeniyle etiket fiyatı üzerinden %30 indirim yapıyorlar.

Denediğim modellerden biri MBS 284. Aysira' da denediğim gelinlikler arasında en çok bunu beğendim.


Diğeri MBS 282


Aysira’ daki randevum da bittikten sonra içimde kalmaması açısından Kadıköy’e hızlandırılmış bir tur düzenlemeye karar verdik. Buradaki gelinlikçilerin büyük çoğunluğu dikim yapıyor bu sebeple butiklerde hazır gelinlik sayısı düşük ve baktığım çoğu yerin gelinlikleri abartılı ve dallı güllüydü J Kumaşları da kalitesizdi. Sadece Söğütlüçeşme metrobüs durağına yakın bir butiğin gelinliklerini beğendim, Gül Erdem Moda Evi. Moda Evi’ nin Facebook sayfasından hazırladıkları gelinlikleri görebilirsiniz. Kadıköy macerası da “sıfıra sıfır elde var sıfır” şeklinde bitti.

Pazar günü de Cevahir AVM’ deki Oleg Cassini mağazasına ve Profilo AVM’ deki Beyaz Cadde’ ye baktım.

Oleg Cassini’ de hazırda deneyebileceğiniz pek çok model var ancak büyük bir dezavantajları var, gelinlikler çok kirli! Gelinliklerin hepsi bütün ışıltısını, güzelliğini kaybetmiş ve gri tonlarına bürünmüş. Sizin için hazırlayacakları elbette ışıl ışıl olacak ancak denerken de bir göz alması gerekmez mi?

Oleg Cassini’ den hüsranla ayrıldıktan sonra Beyaz Cadde’ ye gittim. Burada 10’ dan fazla butik var. Üşenmeden hepsini tek tek gezdim. Genel olarak fena değiller, vaktiniz varsa bakabilirsiniz. Beyaz Cadde’ de önerebileceğim 2 butik var. Phedora ve Sueno Blanco. Butikler karşılıklı ve diğerlerine nazaran tasarımları daha güzel göründü gözüme.
Böyleyken böyle arkadaşlar, bu da Gelinlik Randevularım : Episode 1 gibi uzun bir post oldu galiba J

Postumdaki gelinlikler hakkındaki düşüncelerinizi veya önerilerinizi merakla bekliyorum J

16 yorum:

 1. benim en çok beğendiğim Justin Alexander 8483 oldu canım 2. resim :) bir de balık modele yakın olanlar var sadece kalça bölgesine kadar oturanlar onlar da çok hoş duruyor bence :)

  YanıtlaSil
 2. weddies teki gelinlikler hoşmuş. fazla kabarık detayını pek sevmiyorum:)

  YanıtlaSil
 3. MBS 282 benim gelinliğim :) Blogda düğün etiketl yazıda üzerimde görebilirsin :) Aaa bi sevindirik oldum görünce :)

  YanıtlaSil
 4. BOŞNAK KIZI ; Balık modele yakın dediğin gelinlik modelinden de denedim, kabarık modellerde prensesken bu modelde de kuğu gibi oldum ayıptır söylemesi ;) Karar veremedim, 2 si ayrı güzel. Bu hafta sonu kararımı vericem, şans dile banaaaaa :)

  Prettyinpink bride ; Weddies' in gelinliklerini ben de beğendim ama dediğim gibi denediğim gelinliği almak durumunda olduğum için pek yanaşmadım.

  Ebru Bayrak ; Ebrucum bahsettiğin posta baktım, çok yakışmış sana. Ama 2013 modelinde gelinliğin üstündeki ufak taşları kaldırmışlar, biraz daha sade olmuş.

  YanıtlaSil
 5. ben 1 ve 2. resimdekileri beğendim. aslında favorim 1. ama etekleri biraz sönük geldi, o yüzden 2 numara diyorum :) bu arada oleg cassini konusunda katılıyorum, gelinlikleri daha temiz ve bakımlı tutmalılar..

  YanıtlaSil
 6. gelinyolu; 1 numaralı gelinliğin eteği bana da biraz sönük geldi. Yorumun için teşekkürler canım :)

  YanıtlaSil
 7. takipteyim :))
  aysiredeki 1. gelinliği çok beğendim :))
  eminim sizede çok yakışır....

  hayırlı geceler......

  YanıtlaSil
 8. Gurme Şirine; Bloguma hoş geldin. Yorumun için çok teşekkürler, çok naziksin :)

  YanıtlaSil
 9. ne güzel telaşlar... benimde ağustosta inşallah düğünüm gelinlikti ev eşyasıydı derken zevkle geçiyor zamanım :)

  YanıtlaSil
 10. Damla Başer; Damlacım evet güzel telaşlar ama azcık stresli mi ne :) Hepimize düğün hazırlıklarında kolaylıklar diliyorum ;)

  YanıtlaSil
 11. Evet biraz stresli ama olsun değer kesinlikle :)

  YanıtlaSil
 12. Damla Başer; bence de kesinlikle değer ;)

  YanıtlaSil
 13. Şimdi farkettim aynı gelinliği denemişiz seninle sincerity 3609 :)

  YanıtlaSil
 14. @Eda Dolu: Evet canım öyleymiş :)

  YanıtlaSil
 15. canım gelinliklerin hepsi çok güzel ama sana tavsiyem kesinlikle ağır olmasın tecrübeyle sabit günün berbat geçer..

  YanıtlaSil
 16. @Ceyda Çiçek: Teşekkür ederim, ben de bakarken dikkat ettim ağır olmamasına ;)

  YanıtlaSil

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)