1 Kasım 2012

NTV Tarih Dergisi Sorunsalı

Ocak ayından beri NTV Tarih dergisi üyesiyim. Üye olduğum aylar boyunca dergi elime, zamanında ve stressiz bir şekilde 1 ya da 2 kere ulaşmıştır.


NTV Tarih'in çalıştığım ilçeye dağıtımını “Vuslat Dağıtım” adında bir firma yapıyor. Şirketin adı “Vuslat” ancak ben dergime kavuşma konusunda pek vuslata eremiyorum :)
Bu dergiyi okumak kolay değil öyle, üye olmak yetmez. Dergiyi hak edebilmek için kargoyu getiren firmayla savaşmak, dergi için emek ve zaman harcamak, yeri geldiğinde kargoyu arayıp "Eeee, kargom gelmiş bana ulaşamamışsınız, sonra da getirmediniz bir daha. Tekrar ne zaman geleceksiniz? " şeklinde çene çalmak, kargo şirkete ulaşır ulaşmaz geri gitmesin diye şirket koridorlarında Elvan Abeylegesse gibi koşmak gerekir :) Kilo vermek isteyenler için süper yöntem. Hem dergi okuyup hem de bu stres sayesinde kilo verebilirsiniz ancak benim gibi zayıf denebilecek durumdaysanız ve aynı durum hemen hemen her ay yaşanıyorsa pek de mutlu olamıyorsunuz. Dergiden soğudum resmen, gözüm görmesin diyorum o derece yani :)
Hayır kargocu bey amca, geldin, kargoyu teslim edecek kimse bulamadın, bana dahilimden ulaşamadın ve ulaşılamayınca aranayım diye verdiğim cep telefonumu da zahmet edip aramadın, geri gittin. Eyvallah olabilir. Onu biraz olsun anladım da kargoyu teslim için niye geri getirmiyorsun, amacın nedir? :)
Dergim gidiyor, geri gelmiyor. Sanırım sayemde Vuslat dağıtımda NTV Tarih okuyan ve her ay bir şekilde dergiyi almayı başaramayan Mes'e minnet duyan bir grup var :)
Vuslat dağıtımı arayıp kargomun akibetini sorduğum çoğu zaman, “Hanımefendi, kargonuz teslim edilmiş görünüyor.” şeklinde cevap alıyorum. Psikopatım galiba, dergiyi alıyorum ama almamış gibi yapıyorum, klinik bir vakayım, o derece J Dergim ulaşmayınca NTV Tarih call center'i arayıp her seferinde mağduriyetimi dile getirdim ancak teslimatta herhangi bir düzelme göremedim.


NTV Tarih; iyisin hoşsun da şu teslimat konusunda yaşanan problemler “Gülü seven dikenine katlanır!” atasözünün pek de doğru olmadığı hissiyatını uyandırıyor bende. Seneye üyeliğimi yenileme konusunda ciddi tereddütlerim var bilesin J

1 yorum:

  1. Paylaşımınız için teşekkürler.. Kolay gelsin!

    YanıtlaSil

Yazarsan bağ, yazmazsan dağ olur :)